Konie czystej krwi arabskiej

Dawno nas nie było. Pozdrawiamy portretowo. Całuski od mamusi dla synusia (Cynober) 💘
( Brak  koralika..., kucuś ukradł  :hihi🙂
U nas ogłowie D-M cob zapięte na ostatnie dziurki, tylko w naprachniku po roku używania nie ma gdzie ich dorobić a nigdy nie był zapinany mocno. Siodła lepiej nie mówią, ale na wiosnę na być HBC 🏇
Ogłowie z którym  JJ nie ma problemów to 4 z kolei mierzone , Solibel rozmiar cob. Tylko  wstrętny  skośnik jest ciasnawy, ale na razie musi być ...





Z kolei siodeł przerobiliśmy 3 i trzecie zostało - kocham je - Euroriding  34,/16.5 . Popręgi były dwa - 110 ,za krótki i teraz jest 120 cm
Wojenka   on the desert you can't remember your name
14 listopada 2011 19:38
Dlaczego JJ?  🙂
I pokaż jej więcej!
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
14 listopada 2011 19:50
Dominoxs mogłabyś wrzucić jakieś zdjęcie koninki w tym siodle?
JJ Bo jest ukochanym Dżejdżejem całej rodziny
Wiecej poniżej - obie w szkole...
Wojenka - czy JJ jest ... gruba ?!? 😕
Wojenka   on the desert you can't remember your name
14 listopada 2011 20:02
Dla mnie to ona jest Karibu, albo Haribo  😀
Gruba nie jest. Tylko wydaje mi się, że siodło za bardzo na łopatki leci.
Cały czas ćwiczycie pod okiem p. Pawła (chyba dobrze zapamiętałam imię? ) ?
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
14 listopada 2011 20:32
Świetna Twoja JJ;-))
Ja poluję na Winteca 2000, ale nie wiem czy lepiej 16,5 czy 17 brać. No, ale zobaczymy.

Zazdroszczę niektórym takich talentów😉
Citri została uwieczniona pastelami (aut.Renta Lenart):
Bronze   "Born to chase and flee.."
14 listopada 2011 20:41
Derby - Wintec 2000 jest mega ciężki, jak dla mnie koszmarek, miałam to siodło tydzień na próbę i z ulgą się go pozbyłam. Te starsze wersje są podobnoż nawet, nawet ...
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
14 listopada 2011 20:46
Tak? Ma 5,17 kg.  Ile kg ma Twoje siodło teraz? Wydawało mi się, że te 5 kg jest w normie


a tu nawet mniej 2,5kg

http://dobry-kon.pl/opis/1673342/siodlo-wintec-2000.html

Uff dzięki bo juz niektórzy mnie straszyli że to nie arab, a fiord!
Mimo to mam wrażenie że rosnie coś mi ten koń ...
Co do siodła to nie ono leci , tylko ja siodłałam jak łoś , juz mi się za to oberwało. Trenowalismy z Pawlem i nie tylko - teraz wróciła moja przyjaciólka z Irlandii na jakiś czas , a efekt jest taki że JJ to najwygodniejszy wierzchowiec...no na pewno w okolicy, a trochę koni tu jest - mieciutko, okraglutko i kłus , i galop i wszystko co chcę : )
Wojenka   on the desert you can't remember your name
15 listopada 2011 10:42
Bardzo mnie to cieszy  😀
I widzę, że grzywa zaczyna się kłaść  🤣
Tak , zbrodnia popełniona na grzywie rudej powoli idzie w niepamięc , wyszłyśmy już z etapu rzymskiego hełmu ....

Z innej beczki -
Dzisiaj dostałam zdjęcia od  kolegi z Irlandii - tam araby mają renomę koni wszechstronnie uzytkowych ! 
Oto zdjecia jego dziecięcia , które w swojej  kategorii,  na swoim użytkowym arabie na ichniejszych  krajowych zawodach zaczyna błyszczeć . Ciekawe czy ktoś w PL na araba by takie chucherko posadził ?
Ależ piękny obrazek !

Ktoś posadzić by może i posadził, ale jednak powszechną renomę wciąż mają zgoła inną  🙄

dominoxs można wiedzieć, w jakiej dyscyplinach/ie mały jeździ na  arabie?  Skoki? Ujeżdżenie? Jestem pełna uznania dla taty i syna  :kwiatek: :kwiatek:
Alicja_8   Z pasja...z miłością...
16 listopada 2011 17:36
dominoxs kolega z Irlandii ma dzielnego syna, który rośnie na sportowca. A jesli chodzi o araby i różne opinie o nich to musze przyznać że przydomowa stajnia w której z kumpelką jeździmy i pracujemy oferuje właśnie naukę jazdy na arabach. mamy świetną arabkę do nauki jazdy na lonży i nikt mi nie powie że araby nie dla dzieci.
Bronze   "Born to chase and flee.."
16 listopada 2011 17:53
Kawał konia z tego Irlandczyka  😉.
A mój koń dzisiaj po raz pierwszy zrobił łopatkę - i to "prawie" wzorcowo. Szybko zakumał o co kaman w przemieszczaniu się po trzech śladach...normalnie jestem dumna, ogromnie mnie cieszą takie postępy  😀
czy ktoś z Was ma może jakieś informacje lub zdjęcia (bardzo mi na nich zależy) ogiera z Janowa Podlaskiego EWRIMA?
chodzi dokładnie o tego konia, niestety nie ma tam żadnych jego zdjęć..
http://www.bazakoni.pl/database,g-1,op-show_tree,horse-110567.html
będę wdzieczna za wszelkie informacje
dominoxs można wiedzieć, w jakiej dyscyplinach/ie mały jeździ na  arabie?  Skoki? Ujeżdżenie? Jestem pełna uznania dla taty i syna  :kwiatek: :kwiatek:


Con , młody jeździec skacze : ) i to coraz lepiej.  Te ichniejsze araby na ogół są "inne" niż nasze , ale nie słyną z urody , tylko ... z ambicji i znakomitego tempa oraz zwrotności w zawodach , jak twierdzi mój znajomy . Kiedy przyznałam się , ze nabyłam araba , spytał od razu kto będzie  skakać i ile i nie mogłam mu wytłumaczyć co widzę fajnego we włóczeniu się po okolicy .
A  tymczasem  minęły 3 miesiące ,i  po cichu  JJ zalicza pierwsze swoje przeszkody z wyraźną przyjemnością . W końcu ma za sobą luzacki sus przez płot więc co tam jakieś phi , drążki...
Wiecie co , wyciagam nasz watek , bo jednak wszedzie dobrze , ale w domu najlepiej .

A tak na miły poczatek dnia :jaki  dowcip jest teraz na topie na RV ?

- Dlaczego araby wzbudzają tyle kontrowersji ?
- Bo nie jeżdżą na wrotkach !  🤣 🤣 🤣


dobre!!!

moje wczorajsze dzieło-filmik... Pia El Ali


Co za dzień , w sumie bardzo pasjonujący - dowiedziałam się , ze mam słuszne gabaryty ( 164cm - i po raz pierwszy w zyciu poczułam się wysoka ! )
po drugie , dowiedzialam się że mam krotkiego konia . Co do swojego wzrostu , watpliwości nie posiadam że mierzę 164 cm. Jednak co do konia , to wrzuciłam co trzeba do googla , wyskoczylo mi pare instrukcji jak mierzyć , i np to :

http://www.swiatkoni.pl/forum/viewtopic.php?t=1689

i polazlam do stajni na pomiar .Otóż  długość skośna tulowia mojego konia wyszła 149 cm .
W klebie mi wychodzi  150 cm chociaz jak ja kupowalam to twierdzono ze ma 151 .
No to czy kon ma krotki grzbiet , czy jest  w  normie  ?
Jak to jest u Was , jesli ktos mierzyl?
Zlota ma 154 cm w kłebie, ja mam 164

siodlo to county competitor rozm 17... nie widze w tym nic nienormalnego 👀
Wojenka   on the desert you can't remember your name
21 listopada 2011 20:04
Karima długa nie jest, ale miejsce na siodło ma 😉 .
Ja mam 168 cm, a Mihrab 147, a wcale nie czuję się jak na kucu,hehe.
Ale koń dominoxs, też ma miejsce na siodło. Jest źle osiodłany na tym zdjęciu o którym dyskutowałyśmy w drugim wątku a zdjęcie z takiej perspektywy niestety dodatkowo przekłamuje. Dodatkowo jak pisałam tam - wystarczy odpowiednie siodło i problemu nie ma - i podstawowa wiedza o tym jak siodłać, ale nie przekonanie o własnej nieomylności i powielanie błędów wyniesionych ze starych czasów.

Sporo kuców mniejszych od arabów i krótszych często też chodzi w normalnych siodłach i problemu nie ma.
Wojenka   on the desert you can't remember your name
21 listopada 2011 20:13
Karima to koń dominoxs  😉
Wojenka, ok, rozumiem 🙂. A sama dominoxs nie ma zdjęcia lepiej osiodłanej kobyły?
a my z Macebą zaliczyłyśmy w sobotę drugiego hubertusa, tym razem po sasiedzku zjechało się 21 koni z różnych stajni. Zadyma była momentami niezła. Po raz kolejny arabka potwierdziła swoim zachowaniem, że jesteśmy stadem dwuosobowym reszta nie istnieje  🏇 Największy sukces na hubertusie?- nauczyłam arabkę starą kawaleryjską metodą, której nauczył nas kiedyś rotmistrz siusiania 😡 na komendę-bardzo przydatne w długich wędrówkach. Było wcześniej kilka lekcji w boksie, bo wiadomo, że tam najbezpieczniej się siura po przyjściu z pastwiska 🙄 i bezbłędna reakcja na komendę w terenie. No bardzo zadowolona jestem i znowu niedowierzenie jak szybko się uczą araby. Żeby wykluczyć przypadek powtórzyłam tą samą procedurę po biegu i  była odpowiedź 😅 Małe sprawa, a jaka radocha. 😉  Zauważyliście, że ten wątek jest taki prawie rodzinny😍
Ale ja nie o siodłaniu , sorry ,

W tym linku jest napisane , że koń u którego wysokość w kłębie i długość skośna tułowia są zbliżone , to koń wpisany w kwadrat i takie proporcje są pożądane u koni wierzchowych . Czyli jesli mamy 149 cm na 150 , to jest to proporcjonalny kon czy " krótki " ?
dominoxs, tak tak 😉 - ale twoje pytanie wynika z tego, że usłyszałaś od EliPe, że ten koń jest krótki jak każdy arab, czego dowodem jest zdjęcie pokazujące Ciebie na nim z siodłem na szyi 😉. Dla mnie w ogóle temat nie istnieje, bo od początku uważałam, że Ela nie ma racji - i przyjmuje błędne założenia z których wychodzą błędne wnioski.
Twój koń nie wydaje się być jakoś ekstremalnie krótki - choć lepiej by to było widać na zdjęciu zootechnicznym pewnie. Znam wiele koni innych ras, które są sporo krótsze - w proporcjach, nie w wartościach bezwzględnych 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się