Kask, toczek, kasko-toczek... i kamizelka

Ja się pochwalę, że mierzyłam nowe modele kasków Pikeura: Abus. I nie są to kompletnie kaski dla osób z dużą głową (59 - 60 cm)... same kaski dość ciężkie - w porównaniu do GPA czy Casco. Może dzięki temu mocne. Wyglądają ok. Dobrze, że mogłam założyć (troszkę mniejszy), bo wyglądam w nich jak... grzyb atomowy 😉
I wraca problem wyboru kasku: coś, co nie będzie mega ogromne na głowie? W miarę klasyczne (KEP czy Uvex to nie moja stylistyka). Nie musi być tani...
_Gaga, zobacz KASK model Star Lady. Na głowie wygląda smuklej niż KEP. Przynajmniej na mojej.
Mi się strasznie podobają KEP-y ale ta nowa wersja 2.0 - tylko co siądę do konfiguratora to mi wychodzi cena koło 4000.
epk, 4 tysie to lekka przesada, myślałam tak k 2... KASKi obejrzę - mam nadzieję na Cavaliadzie, bo w Szczecinie nie ma 🙁
Dzięki
_Gaga, a casco? Są dosyć małe.
Iskra de Baleron, też nie moja stylistyka kompletnie... ale rozważam, jeśli KASK mi nie podejdzie...
_Gaga, - Owen? Ja mam w rozmiarze 57 i imo nie ma tragedii, no nie jest to jakiś super leciutki kask, ale porządny, klasyczny i wentylacja w tych nowszych jest ok.
Ewentualnie Samshield? Przyjaciółka ma, kiedyś jej ukradłam na zawody i też przyzwoicie wyglądał 🙂
malaga, Ja mam uvex exxential 2 i mogę z czystym sumieniem polecić, fajny, wygodny kask, regulacja spora i w kilku miejscach, cenowo przyjemnie też. Przewiewny, a na zimę można sobie wywietrzniki zamknąć.
zembria, do nich są do dokupienia Uvex'owe czapczki specjalne (cienka na czubku), mikropolar na uszach i zatokach. Tak zrobione, że się kask nie ześlizguje.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
16 maja 2023 10:41
kotbury, Ja czapek nie noszę 😉 Z trudem znoszę kask na głowie, a jakbym miała jeszcze czapkę pchać POD kask to bym chyba oszalała 🤣 Wolę zamknąć wywietrzniki po prostu.
zembria, a jak się tam zamyka wywietrzniki? 😅 bo mam ten sam kask, ale nie słyszałam o takim patencie :P
keirashara, zobaczę właśnie Samshieldy na Cavaliadzie. U nas w sklepach bida 🙁
_Gaga, Samshieldy też dość zgrabnie wyglądają.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
16 maja 2023 11:22
martrix, O tu 😉 Tyle, że starszy model tego nie ma wiec możliwe, że masz tą poprzednią wersję.
product-2.jpg product-2.jpg
Uvexy te modele podobne do samshieldów można sobie fajnie pooglądać na insta Diany Porshe, bo ona jest ich ambasadorką i jeździ w różnych.
Jeszcze, Nikole... (i jak zawsze zapomniałam) nazwiska- ta babka, mistrzyni Austrii, która ma taka piękną top stajnię w Alpach...
zembria, ja mam tą czapeczkę z Uvexa pod kask i jest mega fajna, totalnie byś jej nie czuła na głowie, a w uszka ciepło 😍
kotbury, co da oglądanie na Insta, skoro bez przymiarki i tak się nie kupi... (?)
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
16 maja 2023 11:32
Fokusowa, Tyle, że mi głowa nigdy nie marznie 😅 Musi być serio -15/-20 żebym ubrała cos na łeb 😉
zembria, uszy też nie? Mi uszy odmarzają 😂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
16 maja 2023 11:40
Fokusowa, Nie 🙃 Mi nigdy nie marzną "końcówki" 😉 Stopy, czy dłonie, rękawiczek nie noszę też w zasadzie, tylko do pracy. Generalnie jestem zmarźlak, ale krążenie mam cacy 😉 Chyba dlatego, że z każdego miejsca mojego mikrego ciała jest blisko do serca 🤣
Ja to jak oglądam zdjęcia z zawodów to zawsze mi się ludzie w Samshieldach podobają. Niezależnie od postury człowieka, kobieta czy mężczyzna, na każdym wyglada dobrze i nie robi hełmu. Kepy i Kaski są w porównaniu do nich takie duże i ciężkie i wyglądają jakby leżały nad głowa a nie na niej,
kotbury, co da oglądanie na Insta, skoro bez przymiarki i tak się nie kupi... (?)
_Gaga, no to wiadomo, że trzeba przymierzyć. Ale różne modele w ruchu na koniu do obejrzenia są jak dla mnie bardziej miarodajne niż sklepowe fotki kasków.

Ja ci mogę do Szczecina przywieźć kilka, żebyś sobie obejrzała i przymierzyła. A jeśli któryś by ci podpasował to przez np. do cavallo wtedy możesz ten konkretny zamówić.
Mnie nie przekonuje za bardzo mała przewiewność Samshielda 🙁 przynajmniej na 1 rzut oka
Ale obejrzę, przymierzę i ocenię sama 🙂
Ja tam mega często przeglądam właśnie "realne" fotki rzeczy na insta. Daje to dużo lepszy pogląd z boku niż fotki katalogowe 😉
Ej ja jeżdżę w Samshieldzie koło 6 koni dziennie i go nawet nie ściągam pomiędzy, nawet w upały. W ogóle mi się głowa nie poci bardziej niż wynika to z samego faktu jeżdżenia tyle i mienia go na głowie parenascie godzin czasami.😅
kotbury, dzięki. Cavallo nie ma Samshielda 🙁 ale jak jeździsz do Szczecina i możesz zabrać coś klasycznego w rozmiarsch 59/60. Będę wdzięczna
A co do Insa - za stara jestem i słabo to ogarniam 😉
_Gaga, ja pracuję z Uvex'em. Mogę ci pokazać kilka modeli, żebyś sobie zobaczyła jak wypada rozmiarówka i różne kształty skorupy na głowie. Mogę przywieźć mniej znane warianty kolorystyczne, np. oberżyna grace - przepiekny!!! na żywo, a na zdjęciach taki se. Czy choćby te topowe kaski, kryte materiałem zrobionym z tego samego z czego się robi liny okrętowe- super połysk i super trwałość i do tego np. swarowski i perełki- jak krople rosy wyglądają.

Ja żałuję, że mnie nie będzie teraz na miejscu w wlkp. jak jest Baborówko- bo bym ciebie (bo pewnie będziesz) zabrała do magazynu naszego to byś sobie wszystko co możliwe mogła do woli poprzymierzać.
Moon   #kulistyzajebisty
16 maja 2023 12:35
Absolutnie i totalnie również kocham mojego Samshielda. I jest to jeden z niewielu kasków w których sama się sobie podobam.
Mi się generalnie głowa jakoś mocno nie poci, acz trochę nie wierzę w tę przewiewność innych kasków - podczas upałów, latem, no nie ma siły, żeby zdjąć kask i mieć suchy, idealnie ułożony włos :P
Uvex to totalnie nie moja stylistyka. Nawet te topowe jakoś nie specjalnie. W Baborówku póki co mnie nie będzie niestety, a nawet jakbym była, to tam pracy od rana do nocy bez przerwy na wc nawet, więc bym nie ogarnęła...
Na Cavaliadzie spróbuję pomierzyć. Dzięki
Moon wiadomo, że zawsze się będzie miało wilgotne i przyklepane włosy. Ale w porównaniu do moich poprzednich kasków, gdzie mi się cała głowa pocila od samego stania, nie mówiąc o jeździe, to ja w tym Samshieldzie naprawdę mam komfort cały dzień, niezależnie od pogody. Plus ja nie lubię mieć czegoś na głowie w ogóle, a w nim mogę chodzić cały dzień i nic mi nie przeszkadza. Magia.😁
flygirl, hm znaczy jest spora szansa, że Samshield to kask dla mnie...ja się zmuszam do zakładania kasku... 😉
Moon   #kulistyzajebisty
16 maja 2023 13:29
flygirl, ja wręcz któregoś lata, czułam przewiew wiatru 😮 przez ten wywietrznik na przodzie, więc szokłam, ze to jednak działa, w jakiś tam sposób 😜
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się