Licealiści :)

Ja mam wolne od poniedziałku niestety i oczywiście polonistka wymyśliła niezapowiedziane czytanie ze zrozumieniem, a pani z fizyki kartkówkę  😵 Już się cieszę na samą myśl o zaliczaniu tego. Zaledwie trzeci tydzień szkoły, a już ta druga klasa daje mi się we znaki. Marzę tylko o spaniu...
Anderia   Całe życie gniade
19 września 2012 18:07
Moja pierwsza ocena w liceum wpadła w zeszłym tygodniu, 5 z kartkówki z... matmy!  😲  😁
Moja pierwsza, to była 3 z historii. Dziś 4 z polskiego. Ale za to 1 z ang. Choć dość wytłumaczone, wszyscy dostali 1. Sprawdzian przekroczył nasze możliwości niestety  🙄
Krupnik., hehe, literki fajne, gorzej jak coś nabazgrasz a potem nie możesz rozczytać ;P. Ja właśnie szukam kursu rosyjskiego, bo to, co jest w szkole już mi nie wystarcza  😜 ;D.
.
Vanilka, jesli pojde na prawo to tak czy siak mnie to nie ominie.  🤣 Lepiej teraz sie nad tym pomeczyc, zeby potem moc sie skupic na trudniejszych rzeczach. ;>
.
Drodzy licealisci, jak traktujecie przedmioty nierozszerzone?
Dochodze do wniosku, ze o ile ostatnio z wielka radoscia i zapalem wkuwam tabelki z historii albo notatki z polskiego, to dzisiaj na biologii zupelnie nie wiedzialam o czym mowia [a teoretycznie proste rzeczy! DNA, RNA i inne takie].
Mam wielka ochote podejsc do tego 'byle zdac'... Oczywiscie procz matematyki.  🤔
madmaddie   Życie to jednak strata jest
20 września 2012 14:44
ja na biolchemie nie mam łaciny 🙂

jak ja bym chciała traktować przedmioty nierozszerzone, a jak nauczyciele chcą żebym je traktowała to inna sprawa 😉 z tym że teraz zostały mi takie dwa :>
a biologia się przydaje, serio, serio 😉
Mi jest dość ciężko pogodzić rozszerzoną matematykę i geografię z bardzo wymagającym historykiem, polonistką, panią od chemii i fizyki... Ale najgorzej chyba z historią. Tyle materiału, a pierwsza praca klasowa ma być ze 150 stron podręcznika  😵
Pierwszoklasiści, jakie Wy macie ładne książki! Jakie kolorowe, z obrazkami. Śliczne po prostu ;D. A jaki materiał okrojony...
madmaddie   Życie to jednak strata jest
20 września 2012 14:58
Mi jest dość ciężko pogodzić rozszerzoną matematykę i geografię z bardzo wymagającym historykiem, polonistką, panią od chemii i fizyki... Ale najgorzej chyba z historią. Tyle materiału, a pierwsza praca klasowa ma być ze 150 stron podręcznika  😵

trzeba się przyzwyczaić 😉
Niby już druga klasa, ale za szybko mi minęła pierwsza i chyba nadal jestem myślami w gimnazjum  😁
blackmare   ,,Pracuj nad sobą a z koniem się baw"
20 września 2012 16:05
Drodzy licealisci, jak traktujecie przedmioty nierozszerzone?


Ja olewam już je od pierwszej klasy i uczę się tylko tyle ,,byle zdać". Na pierwszym planie przedmioty maturalne które zdaję na rozszerzeniu: chemia, biologia , angielski, matematyka, trochę za nimi wlecze się polski.
O reszcie nawet nie pamiętam. Zwłaszcza teraz- w ostatniej klasie.
Został mi 1 chłopak w klasie 😁
A ja się przenoszę 🙂 jestem mega szczęśliwa
Co z tego, że jutro wpadnie pała z fizy...
.
niemiłek, gdzie w koncu sie przenosisz? 😉
Drodzy licealisci, jak traktujecie przedmioty nierozszerzone?
Dochodze do wniosku, ze o ile ostatnio z wielka radoscia i zapalem wkuwam tabelki z historii albo notatki z polskiego, to dzisiaj na biologii zupelnie nie wiedzialam o czym mowia [a teoretycznie proste rzeczy! DNA, RNA i inne takie].
Mam wielka ochote podejsc do tego 'byle zdac'... Oczywiscie procz matematyki.  🤔

Ja w 2 klasie olałam totalnie historie, fizykę i inne tam wosy, leciałam na ściągach, ewentualnie uczyłam się dzień przed testem. Historii i tak nigdy nie potrafiłam się nauczyć więc z tym był największy problem. Poza tym przebrnęłam przez 2 klasę tylko z jedną trójką oczywiście z fizyki  🤣 (tak to same 4,5,6 i jedna ocena do wyróżnienia)
Graba., VI 🙂 tylko nie wiem kiedy i gdzie, zależy od miejsca...

A dziś lajtowe zakończenie dnia po kiepskim początku (3 kartkówki :/)
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
02 października 2012 10:13
A ja się trochę waham z tymi przedmiotami nierozszerzonymi. Z jednej strony stawiam na maturalne, ale z drugiej warto byłoby się postarać, żeby świadectwo w 3 klasie wyglądało ładnie  🤦

Doszłam do wniosku, że jak będzie mi się chciało uczyć - to będę się uczyć. A na razie... szczerze mi się nie chce  🤬
Ja dzisiaj mam kartkowke z WOKu.  🙄 Ale na te pierwsza juz sie troche poucze, potem sie zbada sytuacje i bedziemy kombinowac ze sciagami.  🏇
I oczywiscie tradycyjnie praca domowa z polskiego, ktorej nie rozumiem.  🤔
I oczywiscie tradycyjnie praca domowa z polskiego, ktorej nie rozumiem.  🤔

A co masz?

Ja ostatnio zarobiłam 1 z PP, dotąd nie wiem czemu  😂

I nie wyrabiam finansowo z korkami z maturalnych, ale u nas w szkole nie da się nie chodzić, nie ma osoby która by nie chodziła (bo wszyscy chcą się na medycynę dostać). Te korki to niezły biznes  🙄
Sprawozdanie po miesiącu w lo: miałam już kartkówkę z wszystkiego, nauczyłam się jak myć ręce, że stolicą Madagaskaru jest Antananarywa a Sri Lanki Sri Dżajawardanaputa Kotte, no i jakoś tu tak spokojnie i kulturalnie... No i czas leci jak szalony 😉

Został nam w klasie 1 chłopak 😁
Fog, wybacz, nie zauwazylam, ze mnie zapytalas.  :kwiatek:

U mnie oceny z rozszerzonych:
-polski: 5, 5- [ 😁]
-WOS: 2 z odpowiedzi
-historia: 1 z kart., dzisiaj druga pisalismy, ale juz chyba lepiej poszla

Niezle sie zapowiada.  😂
Fog, wybacz, nie zauwazylam, ze mnie zapytalas.  :kwiatek:

U mnie oceny z rozszerzonych:
-polski: 5, 5- [ 😁]
-WOS: 2 z odpowiedzi
-historia: 1 z kart., dzisiaj druga pisalismy, ale juz chyba lepiej poszla

Niezle sie zapowiada.  😂

No to u mnie lepiej z testu na który na 100% umiałam i byłam święcie przekonana, że będzie 5: 3, a z testu z którego miałam mieć 1 też 3 (na granicy z 2), a był bardzo trudny. Już widzę swoją maturę  🏇
Jest jakaś dobra duszyczka, która chciałaby mi pomóc z jednym zadankiem z chemii?  :kwiatek:
olciiik   `Dzień dobry, kocham Cię`
05 października 2012 11:21
Ja już mam serdecznie dość drugiej klasy. I serdecznie dość chorowania. W ciągu miesiąca nie było mnie w szkole prawie 2 tyg, mam ogromne zaległości, miliardy kartkówek do napisania a i tak nie mam kiedy tego zrobić... Ta szkoła mnie wykańcza!
Facella   Dawna re-volto wróć!
05 października 2012 16:02
dlaczego przydatne wątki odkopuję późno?  🙄

matury boję się jak cholera, ale pociesza mnie fakt, że dostałam 5 z chemii, 5 z historii i 4+ z polskiego, mnie to bardzo motywuje do roboty (-;
olciiik, ja zawsze myślałam, że Ty już 20+  😲 możemy się jedynie cieszyć, że idziemy starą podstawą programową, wg mnie te nowe to jakaś masakra...
Melduje, ze z kartkowki z historii dostalam 3. 😁
Niby sie ciesze, bo nadal bylo duzo jedynek, ale kolezanka z lawki dostaja [jako jedyna powyzej trojki] 6.  😡
No i dwie piateczki z rosyjskiego, jedna za pisanie, druga za odmiane czasownika.  😎
A ja będę chodzić na dodatkowy ros.! Ahh jak ja się cieszę ;D. 2 x w tygodniu po 2 godziny łii.

A w szkole... Kartkówki, sprawdziany yh.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się