Jakie pasze dajecie swoim koniom?

martrix, - no w zasadzie to jest coś takiego jak sieczka z siana, może w tym? 😅 Agrobs prealpin aspero, to jest takie miękkie sianko posiekane.
Tak, to prawda, taki Agrobs Prealpin Senior (akurat miałam Senior, ale Aspero pewnie wygląda podobnie) to takie drobne, miękkie siano. Może tu warto byłoby spróbować...
Chociaż mój wrzód się wypiął na sieczki, kiedy właśnie dostawał tylko suple+ sieczkę.

martrix, Hm, a jak je twarde rzeczy? Cały owies na przykład? Bo ten jęczmień pewnie gnieciony...? Może spróbować w tę stronę?
martrix, mój z Agrobsem Alpen Grun Musli zjada nawet suple w proszku, czego nie robił przez całe swoje życie na żadnej innej paszy. Bardzo smakowita pasza.
Fokusowa, hmmmm…. Myślę… chyba tego jeszcze jej nie dawałam 🤣 ale sieczek też już próbowałam z 15. Najdłużej wchodziła Hartog Comfort i ta z glyx wiese musli. Potem i tak strajkowała…
No ale cicho, bo o dziwo wczoraj wieczorem i dzisiaj zaczęła jeść jęczmień na sucho. Brandon XP też zaczął być jadalny 😅
Ciekawe na jak długo 🙈
martrix, jakbyś chciała to mogę Ci wysłać na spróbowanie 😀
Post został usunięty przez autora
Koń ma 17 lat, RAO, wyniki krwi dobre i żadnych innych dolegliwości. Odrobaczony. W okresie letnim jest w formie, ale ostatnio spadł mi z masy. Chciałabym mu podawać paszę jedynie do wyjścia na trawę.
Co sądzicie o Mebio BuildUp? albo macie jakieś inne propozycje? Koń nigdy nie miał podawanych pasz, jedynie owies, siano i suplementy (czarnuszka, olej lniany, witaminy i probiotyk)
martrix, a może łatwiej będzie podać coś strzykawką do pyska po prostu. Bo akurat "kulki z equinoxu" to wiele konia ma z nimi problem. One są mocno twarde - dobre do odmierzania i przechowywania, ale niektórym koniom przeszkadza ta konsystencja.
Konik008, - raowiec mojej mamci dojada build-upem od kilku lat i wygląda na nim dobrze 🙂 To imo jedna z fajnieszych pasz na masę i nie grzeje w czajnik.
Konik008, A ten koń pracuje jakkolwiek? No ten Buildup to jest spoko pasza - chociaż może być i tak, że osiągniesz efekt "ogólnego przytycia" na czymkolwiek dobrej jakości, co będzie w granulacie albo w musli = może być lepiej przyswajalne. Tj. tak mi się wydaje (przynajmniej na mojego Raowca tak to działa, owies + pasza, może być nawet podstawowa tj. pasze nazywane "basic"😉
keirashara, super, dziękuję! Jak dawkujecie? Pytam jedynie orientacyjnie
Sankaritarina, Koń jest w ruchu co 2/3 dni pracuje pod siodłem lub na lonży
Aktualizacja po dzisiejszej wizycie w stajni…
Mój koń chyba postanowił być sportpferdem, bo jak do tej pory wszystko musiałam mu okraszać Mebio build up’em, tak teraz zaczął wybrzydzać na to, a zajadać się Brandonem XP… żłob do sucha wylizany… 😅
no i bądź człowieku mądry.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
06 lutego 2024 08:10
powiedzcie, czy między tymi paszami jest jakaś znacząca różnica?
https://sklep.hippovet.pl/produkty/mebio-sport-pellet-20-kg/
https://sklep.hippovet.pl/produkty/krauter-pellet-20-kg/

Czy któraś będzie bardziej tucząca lub energetyczna?
Bo tak czytam składy i nie widzę dużych różnic między nimi...
Pati2012, najlepiej napisz do Hippovetu. Mebio to "ich" podmarka jeśli tak można to nazwać. Musli sport ma napisane że ma obniżoną ilość skrobii, natomiast nie podaja ile. Krauter jest z Hippolyta.
Pati2012, Hippovet sugerował się recepturami Hippolyta tworząc pasze Mebio 😉 Składy są bardzo podobne, żeby nie powiedzieć, że niemal identyczne. I tak na przykład Mebio Build Up wg mnie jest trochę lepszą wersją Hippolyt Vital Fiber Premium. Skład jest niemalże taki sam, na korzyść Mebio przemawia więcej olejów i ziół oraz brak melasy, która dodana jest do Vitala. Build Up ma również mniejszą zawartość skrobi i cukrów, chociaż obie pasze mają je na niskim poziomie. Karmiłam głównie Build Upem, ale ponieważ uczeń przerósł mistrza (czyt: Mebio jest droższe od Hippolyta) to teraz stosuję te pasze wymiennie.
Możesz porównać sobie składy: https://sklep.hippovet.pl/produkty/vital-fiber-premium-20-kg/
https://sklep.hippovet.pl/produkty/mebio-build-up-20-kg/
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
06 lutego 2024 09:58
espana, xxagaxx, tak tak, to, że hippovet się wywodzi z st. hippolyta to wiem 😉 ale właśnie zastanawiałam się czy, któraś pasza wypada korzystniej
Konik008,
Mebio build up polecam bardzo.
A co do schudnięcia - derkujesz? Jeżeli nie, to może chory pan koń potrzebować wsparcia w zimniejsze dni. Walka z chorobą i z zimnem to może być już za dużo.
Post został usunięty przez autora
Konik008, Polecam Build Up'a
Dama 21 lat, nie pracuje.
Zdjęcia dzieli dokładnie 62 dni.
Dostaje Build Up, czarny owies z Hippolyta, sieczkę, otręby ryżowe, wysłodki, Karron oil, lizyne ( jeszcze inne suple po drodze ) i siano dosłownie bez ograniczeń.
14f55eff-a7b1-4574-ad17-9f51e656137d.jpg 14f55eff-a7b1-4574-ad17-9f51e656137d.jpg
0f5db010-a71d-4bcb-a842-b018b9429cb0.JPG 0f5db010-a71d-4bcb-a842-b018b9429cb0.JPG
Czy ktoś z Was daje Puritan Sport problemowym (wrzodowym/jelitowym) egzemplarzom ale nie pelnoporcjowo a jako dodatek energetyczny? Jak efekty? Pytam o ta pasze konkretnie bo wygodnie ze sklepu Höveler zamówię sobie paletę tego + reforminu dla reszty, a reformin mi się super sprawdza
Może nie wrzodowym ale podaję w szczycie sezonu swoim rekreacyjnym kucom Pur Sport w ilości do pół miarki dziennie i śmigają jak złoto. Na czymkolwiek innym był jednak problem z energią do pracy a zamiast tego dupy rosły. Na Pur Sporcie mamy fajną energię do roboty a zadki nie tyją. Rosłemu ślązakowi też dodaje jako właśnie super dodatek energetyczny. Także ja polecam.
karolina_, polecam jako dodatek energetyczny, ale tylko.
Karmi ktoś nadal tym niskoskrobiowym Sukcesem? Chodzi mi o tą niedawną zmianę składu. Czy ktoś zauważył faktycznie jakiś wyskok energetyczny u konia czy tak niekoniecznie? Pytam, bo mi ten Sukces wybitnie pasuje "logistycznie", a że koń miał wczoraj Dzień Świra i zastawiam się czy to tylko "wyskok wiosny", czy faktycznie pasza....
Sankaritarina, a jaką masz tam teraz energię?
Wydaje mi się, że już kiedyś pisałam ale z wielkim żalem (bo te pasze produkują dosłownie 2 wiochy dalej ode mnie a lubię wspierać lokalne biznesy) zrezygnowałam bo mój koń dostał nagle pierdolca. Wygrzebywałam worek po paszy ze śmietnika żeby zobaczyć skład i to wtedy właśnie zmienili energię z 8 na 12 MJ - a to już nie dla mojego konia.
Wielka szkoda bo dobrze na tym wyglądał, w połączeniu z granulatem Spillersa i miałam super dostęp.
megi007, a jakich gabarytów to są kuce? Próbuje mniej więcej przełożyć dawkowanie ma dużego konia

Perlica a ile dawałaś dużemu koniowi?
patrycjasz, Na worku nie widzę -.-' no serio, chyba nie napisali. W internetach piszą, że 10,6....
Czyli koń jednak nagle dostał pierdolca, hmm. No nic, zaobserwuję jeszcze i jak się akcje z wczoraj będą powtarzać, to chyba faktycznie zrezygnuję, choć non stop szukam argumentów, żeby jednak nie, bo serio, na mało czym ten mój koń tak dobrze wygląda i "ogólnie dobrze" się czuje.... ofc w przystępnej cenie.
Czyli nic tylko szykować się na św Jerzego 😀 😀 😀
Sankaritarina, na stronie producenta jest info, że 11,8 MJ
karolina_, nie pamietam, bo to był poprzedni koń i vs Brandon mi schudl na tej paszy, ale energie miął bardzo fajną. Na pewno 1 miarkę x 3 i potem chyba 1,5 ?
karolina_, kuce od 115cm w kłębie po prawie 150cm. Plus ślązak 172cm. I przy pół miarki Pur Sporta już energia w dupki szła dobra, ślązak miarkę na dwa posiłki podzieloną i też latał. Ale tak zdrowo, fajnie do przodu bez głupich wybryków i fajerwerków.
Czy ktoś z was używał Balancera z Agrovital?
Polecacie?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się