PSY

mieszaniec  😎 labradora, spaniela, rodwailera, jamnika i chyba tyle udało mi się w nim znaleźć  😜
i chociaż nie jest rasowcem to i tak dla mnie jest mądrzejszy i piękniejszy od nie jednego rasowca  💘
ładny jest 🏇
Ja psa wlasnego nie posiadam, ale wpadlam do Was po porade dla znajomych ;-)

Szukam jakies niedrogiej karmy (czyli srednia polka) suchej dla suki. Okolo roczka (11-13 miesiecy, nie pamietam wlasnie 😀 ). Srednia - w typie owczarka belgijskiego malinois ale troche szczuplejsza. Bardzo zywiolowa. Planujemy zrobic podejscie do bento multi kroken (jakos tak :P ) czy polecacie moze cos jeszcze z podobnej polki cenowej? Mala jest wybredna wiec nie wykluczam ze bedzie trzeba sprawdzic kilka karm =)


Hill's !! 300zł za 25kg ! polecam !  🙂
ładny jest 🏇


dziękuje  :kwiatek:
Katharina-śliczny brodacz.Mam hopla na punkcie sznaucerów i terierów (szczególnie tych szorstkowłosych).
To moje dziewczyny(foksia i sznaucerka miniat.)
madmaddie   Życie to jednak strata jest
19 sierpnia 2010 11:18
mi się teriery zbyt nie podobają tylko te w typie bull

głaskałam wczoraj, takiego ucieszła się na mój widok, polizała a widziała pierwszy raz w życiu 😜 są super
te mają złą sławę prze swych właścicieli-idiotów:
Katharina   "Be patient and trust in the process"
19 sierpnia 2010 12:02
planeta10   a dziękuje  :kwiatek:  a ja mam hopla na pkt terierów, a Twój taki piękny  😜
ja gustuje w labradorach  😁
a jak jeszcze są czekoladowe to ...  😍  😍  😍
nie wiem czy była już kiedyś o tym mowa, ale CO MOŻE BYĆ POWODEM ŁZAWIENIA U PSA?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
19 sierpnia 2010 12:15
może jakieś ciało obce?
madmaddie , odpada. Oczy już dokładnie oglądałam. Profilaktycznie przemywałam rumiankiem.

Może jakaś alergia? możliwe?

Chyba bym zwariowała w takiej sytuacji: ja-alergik, koń-alergik, pies-alergik?  😵
Psy posiadają trzy powieki: górną, dolną i trzecią zwaną migotką. Częstym zjawiskiem, powodującym zwiększone wydzielanie łez i zaczerwienienie spojówek, a imitującym ludzki płacz, jest zapalenie spojówek. Często choroba ta występuje u psów takich jak: rottweilery, buldogi, boksery, mopsy, ale spotykana jest też u dogów, bernardynów, nowofunlandów, dobermanów.
Innym zjawiskiem jest wspomniane już grudkowe zapalenie trzeciej powieki, polegające na powstawaniu ropnych zmian w gruczołach po wewnętrznej stronie trzeciej powieki, a w wypadku przerostu tych gruczołów występowanie efektu „wiśniowego oka”.
Przyczyną łzawienia oraz zaczerwienienia spojówek może też być entropia czyli wadliwe ustawienie powiek, które sprawia, że brzeg powieki z rzęsami drażni i rysuje” rogówkę oka, powodując stan zapalny, a nawet powstawanie wrzodu rogówki. Entropia najczęściej występuje u psów rasy shar pei, ale także u dogów, bokserów, rottweilerów i bernardynów.
Przyczyną łzawienia może też być rozwijająca się jaskra, czyli zaburzenie w krążeniu płynu wewnątrzgałkowego.
Podsumowując należy stwierdzić, że przyczyny łzawienia mogą być różnorodne. Od banalnych, które można leczyć kropelkami i okładami z rumianku po bardzo poważne, jak entropia, leczona operacyjnie, czy też jaskra wymagająca długotrwałego leczenia farmakologicznego.
Zdecydowanie zalecam , by w każdym przypadku pojawienia się  objawów wycieku z oczu i zaczerwienienia udać się na konsultację do lekarza weterynarii. Pamiętaj! Wcześnie zdiagnozowane choroby oczu i powiek dają dużą gwarancję wyleczenia i uchronienia  pieska przed utratą wzroku.
zaba   żółta żaba żarła żur
19 sierpnia 2010 12:22
madmaddie-uwielbiam bullki!!!  😍
czarna96, dziękuję  😉
W takim razie zbieram czworonoga i lecimy do weterynarza.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
19 sierpnia 2010 12:28
ja je pokochałam po obejrzeniu programu o nich na aminal planet. kupię kiedyś takiego🙂

i w psim temacie:<koleś z Traviana> Mam psa labradora i właśnie kupowałem worek Pedigree Pal w supermarkecie czekając w kolejce do kasy. Kobieta za mną zapytała czy mam psa (!). Bez zastanowienia odpowiedziałem, że nie i właśnie ponownie rozpoczynam dietę Pedigree Pal. Chociaż nie powinienem, bo ostatnio wylądowałem w szpitalu. Ale zdołałem zgubić ponad 20 kg zanim obudziłem się na oddziale intensywnej terapii z rurami w większości moich otworów i z igłami w obydwu ramionach. Powiedziałem jej, że jest to w sumie idealna dieta i należy mieć zawsze wyładowane kieszenie bryłkami Pedigree Pal i zjadać jedna lub dwie gdy poczujesz głód. Jest to żywność zawierająca wszystkie składniki niezbędne do życia i mam zamiar znowu ja zastosować. Muszę zaznaczyć, że teraz wszyscy w kolejce byli oczarowani moją opowieścią, zwłaszcza wysoki facet za tą kobietą. Zszokowana, zapytała, czy dlatego wylądowałem na intensywnej terapii, bo zatrułem się pożywieniem dla psów. Powiedziałem jej, że nie. Po prostu usiadłem na ulicy, by wylizać sobie jajka i samochód mnie uderzył

Więcej... http://www.kretyn.com/4019#ixzz0x3BQ7JVW
OMG  😵
brak słów żeby opisać tego kolesia  😂
wymiata, nie ma co  😎
madmaddie   Życie to jednak strata jest
19 sierpnia 2010 15:04
wasze psy przekopują ogródki? mój kiedyś miał taką dziurę że w jedną wchodził drugą wychodził 🤣 majstersztyk, w dodatku jak się nad "tunelem " stanęło to się nie zawalał. 
a jeśli chodzi o resztę jej podkopów to nie raz spodnie miałam całe w ziemi bo niefortunnie stanęłam 😁
Madmaddie-przekopuja to malo powiedziane, moja nadaje im po prostu nowy image, szczescie, ze na co dzien nie ma ogrodka, tylko na wakacjach demoluje 😉 w maks 5 min potrafi wykopac jame tak duza, ze sama w nia wlazi, no i korzonki wyjada spod ziemi, ale to taki typ, trzeba by ja na smyczy non stop miec, zeby nie kopala...
madmaddie   Życie to jednak strata jest
19 sierpnia 2010 15:51
moja potrafi na spacerze dziurę w łące wkopać🙂
ja mieszkam w bloku , tu podwórka nie mam tak, żeby pies miał gdzie kopać bo potem musiałabym to prędko zakopać  😁
na szczęście mojego psa nie ciągnie do pracy w ogrodzie  💃
Kayra   Kucusiowy wariat :P
19 sierpnia 2010 16:59
U mojej psicy dochodzi kolejna choroba 🙁 Jest mi tak szkoda tego psa, ze szok. Ciągle się coś jej czepia. Eh.. A taka wesoła zawsze chętna do zabawy i figli. Z każdym się przywita, pies złoto. Moja biedna goldka.

planeta10 widze ze masz foxa szorstkowlosego moze znasz kogos kto rozmnaza te psiaki bo ja szukam a nie moge zdecydowac sie na kupno z jakiegos niesprawdzonego miejsca.

A to moja samica, niesety kiepska jakosc i wersja stajenna 🙂


niestety bez ogoniasta zupelnie bo mam ja ze schroniska i wzielam z przetracona miednica i zlamanym ogonem.
Kayra - strasznie biedny psiak  😕 Nie da się jakoś zmniejszyć ilości tych choróbsk ??
Uwielbiam Golden Retrivery tak jak Labradory , a twoja jest prześliczna  😉
Kayra   Kucusiowy wariat :P
19 sierpnia 2010 20:35
czarna96, oj gdyby się dało to było by wspaniale. ona to jest książkowy przykład Goldena, ma wszystkie choroby jakie może mieć ta rasa. Od dysplazji po padaczkę i niedoczynność tarczycy. Plus inne choróbska które jakoś zwalczyliśmy. Od jutra zaczynamy leczenie. Mam nadzieję, że to pomoże.
Kayra trzymam kciuki  :przytul:
Kayra[b][/b] o jej,to szkoda psinki naprawdę 🙁
jest prześliczna..wierzę,że się uda ją wyleczyć! i powodzenia  :grupa:

planeta10[b][/b] cudowne te twoje psinki  😀
a mi właśnie w typie bull sie nie podobają ;p wolę terrierkii . 😉
po raz kolejny,mój Korek. 🙂












jakiś odwał. xD




a na koniec ulubione zajęcie mojego psa,czyli siedzenie na parapecie i patrzenie przez okno!  😀
madmaddie   Życie to jednak strata jest
20 sierpnia 2010 09:31
ostatnie-jak kot🙂
madziorka mój też uwielbia siedzieć na parapecie i patrzec przez okno  😁
Jak się mieszka w bloku to za oknem zawsze coś się dzieje . A najlepsze jest to że kiedy tylko ktoś z nas wychodzi z domu albo wszyscy gdzieś wychodzimy to on wskakuje na parapet i czeka tam aż wrócimy  😂 Mozna powiedzieć że stamtąd patroluje teren  😎
Katharina,karinaforever -  :kwiatek:
Pegasuska -niestety nie orientuję się .Nie polecam szukać u osób,którzy systematycznie oferują szczenięta na sprzedaż,z typowych hodowli masowych.
Twoja widzę ,że kocha jeść,a co ona tam tak pałaszuje?
Kayra -współczuję.Wiem jak to jest mieć chorego psa .Miałam owczarka niem.,który był nieuleczalnie chory(leki tylko opóźniały postępującą chorobę).Mimo trzech diagnoz u trzech różnych lekarzy wet.-0,5-1,5 roku życia pies przeżył jeszcze 5 lat.
madziorkowa -Korek wygląda bardzo sympatycznie , ma coś w sobie z szpica.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się