Dopasowanie siodła

Plamkakochanie, dwa najnowsże modele prestige to calkiem inne siodła z innymi terlicami.
Fokusowa, - a nie mają kogoś do mierzenia lokalnie? Bo mi mierzyła i robiła obrys osoba współpracująca z nimi, siodło wysyłałam z przerysowanym grzbietem i wymiarami po prostu. Było bardzo git, jakby coś nie pasowało kazali się kontaktować, ale nie miałam żadnych zastrzeżeń 🙂 Gdzie mój koń z tych, co jak osiodłam 1cm nie tak to nie da się chodzić 😉
Za pomiary dałam 200/250zł jakoś.
Plamkakochanie, Kenta mam obecnie i unosi się tył, bo koń jest prostszy niż terlica + mi wystaje całe kolano z ich tybinek. Mam 180 cm wzrostu i okrutnie długa kość udową.

Perlica, o, bardzo ciekawe co piszesz. Może w takim razie i do Prestige się odezwę! A kupowałaś z ramienia Equishop? Czy bezpośrednio jakoś? Mój koń ma szeroki kłąb już od samej góry, większość siodeł poza odstawaniem itp to również uciska go właśnie tam.

keirashara, spróbuję jeszcze z innymi markami póki co, bo HB zostawiam jako wisienkę na torcie w razie totalnej rozpaczy i bezradności (a jest już blisko).

Ja oprócz nietypowego siodła na konia to i dla siebie właśnie potrzebuje atrakcji w postaci dłuższych/bardziej wysuniętych tybinek. To jest combo nie do zdobycia póki co.

Edit. Perlica kurcze ale Rubio to już ponad 25 tysięcy, to jest nierealna kwota dla mnie na siodło. Więc Prestige odpada raczej.
Fokusowa, to Rubino byłoby dla Ciebie idealne pod kątem konia i kości udowej, na mnie nad czym ubolewam nie będzie bo krótkie mam odnóża. Ale Instinct jako siodełki dla małych pasuje mi także.
Cena jest nawet 26 za Rubino, no ale to cena CWD, więc myślałam że to Twój budżet.
Amerigo 21.
Polecam ci w takim razie kupić Devocoux ze strony producenta, lekka używkę znajdzieś pewnie do 15 spokojnie, taką 2 laetnią roczną, a zawsze po teście oddajesz jak ci nie pasuje. Devo lubi pasować na takie konie jak trafisz łęk plus standard plus ujete wypełnienie z przodu.
Perlica, właśnie skoro CWD takie pasujące na wszystko to celowałam w używkę, ale widzę, że jednak nie pasuje na większość koni 😂
O Devo myślałam, faktycznie sporo mają używek na stronie (szkoda, że większość w brązie, a ja chce czarne).
Ciekawe czy Prestige przeniesie terlice z modeli, o których piszesz do reszty siodeł, bo bardzo ciekawie brzmią te nowe sztuki.
Fokusowa,
no wlasnie szeroki klab od nasady to to, co dyskwalifikuje wiekszosc tych siodel z moich doswiadczen z saddle fitterem i probami dopasowywania
Kent faktycznie wymaga troche wygiecia grzbietu, na totalnie proste plecy wyobrazam sobie, ze nie idzie go dopasowac.

Pewnie to bedzie najgorsze zdjecie porownawcze na internecie,🤣 ale nie jestem saddle fitterem, wiec jesli ktos jest, lub ma wiedze ( i czas/energie) to prosze mi wyjasnic, bo te nowe prestige dalej nie wygladaja dla mnie (laika) jakby mialy duzo miejsca przy klebie... (tak, wiem ze linie sa krzywe 🙈, nie umiem rysowac ale idea jest ze zielone to kon a zolte to miejsce gdzie bedzie go uciskac) dla porownania dwa nowe prestige + xmeredith + z prawej kent and masters

Czy ktos kto sie zna moglby mi ( i wszystkim zainteresowanym) wyjasnic jak te nowe prestige sie maja w rzeczywistosci jesli chodzi o "wolnosc" klebu? 👀

BTW Fokusowa, jak znajdziesz siodlo na swoje plecy, to prosze daj znac jakie to bedzie siodlo, bo bede niedlugo szukala drugiego dla konia o podobnych plecach ale prostszych i juz mi sie odechciewa 😅🙈
siodla porownanie.jpg siodla porownanie.jpg
Fokusowa, pasuje, na zwykłego konia nowoczesnego sportowego.
Ja wielbiłam CWD zawsze, jak miałam konie bardzo standardowe i pamiętam jak nowe Erre mi nie leżało wogóle, to pierwsza lepsza używka ze strony CWD w standardowej konfiguracji leżała bardzo ok i uratowała mi życie wówczas. Potem pasowała mi idealnie także na kobyłę, którą sobie dokupiłam.
CWD super leżą tyłami , no ale koń szeroki za kłębem to nie na CWD.
Devo są szersze w standardzie niż CWD, a mają opcje szerszego łęku także.
No i Brunki są szerokie, ale niestety mają wąskie twisty i mojej zakleszczało łopatkę.
Te dwa modele to są dwa inne siodła:
Instinct to siodło na terlicy CPS, ale ma niesamowity panel bo z tak wolną łopatką że ja takiego rozwiązania nie widziałam nigdzie, bo każda wolna łopatka dla mnie innych marek to było odebranie tylko wypełnienia a tu jest to jakoś dziwnie wyprofilowane? To siodło kosztuje 19.
Rubino to terlica ASX, która podąża za ruchem konia,bo połaczenie ramion terlicy i tyłu jest ruchome, siedzisko wspaniałe, zassane na koniu od pierwszej sekundy, daję swobodę łopatki samo w sobie jak mój Rene, ale można Rubino zamówić z tym samym rozwiązaniem co Instinct,odnośnie łopatki wolnej. No i Rubino to siodło raczej dla długonogich. Cena 26, bo ta terlica to nowość, nikt czegoś takiego jeszcze nie wymyślił.
Plamkakochanie, obawiam się, że jednak nie wytrzymam tego psychicznie i pójdę w bryczkę 😂

Perlica, tu poglądowo jak szeroko mamy po całości, koń deko krzywo stoi, ale coś tam widać, do tego koń płaski jak stół.
IMG_2964.jpeg IMG_2964.jpeg
Fokusowa, wygląda jakby nie miał kłębu , ale to chyba takie ujęcie. Z takiej perspektywy to w sumie trudno cokolwiek powiedzieć.
Płaski jak stół to akurat łatwe do pasowania przecież.
Będę miała za 2 miesiące niewiele uzywaną Miss CWD , z szerokiego konia, na sprzedaż w dobrej kasie jesli ci się nie spieszy bardzo.
Konfiguracja panelu : ujęte z przodu, na konia płaskiego jak stół właśnie szyte, ale wyrósł już z niego, ale to młodziak.

Edit : jeszcze możesz spojrzeć na uzywki Prestige Xperience, też leżą na takim koniu.
Fokusowa,
Haha nie dobijaj 🤣 Badz silna i nie poddawaj sie!! 💪 Zrob teraz Ty badanie rynku, zebym ja wiedziala za pol roku w co absolutnie NIE uderzac 😋🤣

Ja jak nie zapomne to zrobie dzis wieczorem mojej takie same zdjecie plecow i porownam do Twojego, ale na pierwszy rzut oka wydaje mi sie ze ja mam moze troche wyzszy klab 👀
I na niej kent sam w sobie lezy bez szalu, musze troche przod unosic zeby lezalo w miare rowno 🙈
Perlica, kłąb ma średni, ale właśnie szeroki od samego czubka już. Póki co wszystkie siodła odstają nam tyłem. Dosłownie można rękę wsadzić pod tylną część paneli, bo terlice zbyt wygięte jak na niego.
Tylko Ty masz pewnie malutkie to siodło? Ja muszę mieć 17,5” i chętnie z dłuższą tybinką 😕
Fokusowa, to nie jest moje siodlo, ja mam Renka. Jest to siodlo 17,5 z tybinką 3C.
To siodlo koleżanki, która też zdecydowała się na Prestige.
Testowałyśmy wszystko razem na swoich koniach.
Perlica, o, to brzmi obiecująco! Nie spieszy mi się, nie mam zresztą alternatywy póki co 😂

Plamkakochanie, u nas odpadł Kentaur, Ikonic Evo1 i Fairfax Andrew Hoy na ten moment. Przy czym Fairfax miał potencjał, ale musiałabym zrobić przeróbki klocków kolanowych i trochę paneli z tyłu, więc bez sensu. W czwartek podejście do Equipe.
Fokusowa, no musi się uszyć Prestige po prostu.
Mam nadzieję w miarę szybko , póki nie ma pełni sezonu jeszcze to liczę , że ludzie się budzą dopiero do zmiany siodeł 🤣
Perlica, jak już odbierzesz Prestige to wrzuć fotki jak to wygląda.
Fokusowa, a seabis ? Na moją pasował 😅
Ja tez dalej walcze, przymierzalam kilka siodeł i wszedzie ten sam problem- zsuwanie się do przodu.
Żeby było śmieszniej jezdze teraz w thorowgood ale jest ciut za dlugie. Na poczatku roku jezdzilam bez podogonia bo super sie trzymalo, po jakichs 3 tygodniach zaczelo sie zsuwac w kryzysowych sytuacjach- no to znowu podogonie zeby bylo ok. No i ostatnio nie mialam podpietego do siodla, wsiadlam, pogalopowalam, parkour przejechalam- siodlo nawet 0,5cm sie nie przesunelo, a mialo tendencje przy dlugich skokach. Poddaje sie, naprawde nie wiem co z tym moim koniem jest nie tak
xxagaxx, a to nie jest jakiś krewny Winteca i Batesa?
A próbowałaś z ciekawości Ikonica? Akurat ja miałam na węższe konie, ale uwielbiam możliwość dopasowania wszystko na miejscu, przede wszystkim tego wymiennego łęku. Od razu odradzam Hybrydę, mówię o tych skórzanych modelach.
Fokusowa, nie wiem, napisz może na fb do DK saddle fitter. Ona je sprowadza. Na mojej bates w stój już lewitował tyłem.
Melanie, tak, pisałam wyżej. Evo1 na podpiętym popręgu unosiło się jak widać na zdjęciu:
IMG_4309.jpeg IMG_4309.jpeg
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
17 kwietnia 2024 08:50
Fokusowa, A był u ciebie jakiś przedstawiciel, tak żeby z busem siodeł przyjechał, pomierzył? Bo to wcale nie wychodzi jakoś drogo, a masz możliwość wtedy poprzymierzania potencjalnie pasujących modeli. Warto skorzystać z takie opcji. Wiadomo potem jakie modele mogą pasować, a jakie można od razu skreślić.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
17 kwietnia 2024 08:56
Fokusowa, nie jest, ale do Doroty napisz, oni Ci odpowie na każde pytanie jeśli o seabis chodzi.
zembria, kogo u mnie nie było 😂 póki co wszyscy albo próbują mi wcisnąć, że lewitowanie siodła jak na powyższym zdjęciu jest ok albo rozkładają ręce.

Aleks, xxagaxx, napiszę, jutro mierzymy Equipe, potem chce jeszcze Prestige spróbować.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
17 kwietnia 2024 09:39
Fokusowa, No nie wesoło masz 😅 Ale przedstawiciela Prestiga i Sebastiana Szeląga polecam bardzo. Ani tu, ani tu nam nie wciskano nic. Oboje przyjechali i z nowymi i z używanymi siodłami, potencjalnie już pasującymi po rozmowie telefonicznej.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
17 kwietnia 2024 09:47
Fokusowa, a Fit & flock?
Pati2012, jestem na łączach, właśnie zwróciłam Fairfaxa do nich, ale na wizytę póki co bez szans.zembria, właśnie pani od Equipe powiedziała, że ma 3 siodła do zmierzenia dla nas (szerokie i z długą tybinką), zobaczymy.
Fokusowa, a jakie to modele?
Daj znać jak testy Equipe poszły.
Fokusowa,
okazuje sie ze nie mam az tak podobnych plecow do Twoich chyba 😅 ale nie pasowaly na nie zadne prestige, daw mag, antares ani voltaire (generalnie nic co ma taki ksztalt /\) 😕

Wiec czekam az przetestujesz wiecej, zebym mogla isc w Twoje slady, cokolwiek bedzie sensownie lezec 🤣😎
bubu1.jpg bubu1.jpg
bubu2.1.jpg bubu2.1.jpg
Plamkakochanie, chyba macie troszkę węższe, ale generalnie typ podobny. Dam znać.

Perlica, Napiszę jutro, jakieś 3 różne chyba.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się