Zawody Towarzyskie:ujeżdżenie,skoki,WKKW - PROMENADA CROSS COUNTRY 1-3 maja 2009

A ja już od razu mówie że z uwagi że robimy zęby nie będę startowała w Ptce jeżeli jest szansa przepisania się na LLke i pozostania w L to z góey dziękuje 🙂 Karolina z Hawaną ;D
kasiasci   www.alfahorse.pl
24 kwietnia 2009 18:46
Dziewczyny dopiero wróciłam ze stajni. Zaraz spojrze w listy i zobaczymy co da się zrobić 🙂
kujka   new better life mode: on
03 maja 2009 09:55
wlasnie blad w firefoksie skasowal mi moj esej na temat zawodow, ktory pisalam przez ostatnie pol godziny

nie chce mi sie 2 raz go pisac, wiec podsumowanie wersja mini:
atmosfera, miejsce, organizatorzy - super! bylo bardzo milo i pozytywnie, bylam mile zaskoczona. widac, ze organizatorzy wlozyli w to wszystko duzo pracy energii i serca 🙂 okolica byla tez przepiekna, boksy full profi. bylo naprawde fajnie.
jeden ogromny minus - podloze na rozprezalni i parkurze. tam sie nie dalo jezdzic, powaznie sie balam ze uszkodze konia (i wiem ze nie tylko ja). kopny piach, a w nim wielkie kawaly ni to kamieni ni to betonu. tu dobrze widac:


spotkalam i poznalam sporo voltowiczow, bylo milo i zawody dopisuje do udanych. jezeli organizatorzy zadbaja o poprawienie podloza, to chetnie jeszcze kiedys przyjedziemy 🙂


a teraz zdjecia:
piatkowe przyczajki by Raven:

przydybane Efka i ElaPe

Gil popylajacy po czworoboku

Gil i Dzionek (miny pt zdegustowane gwiazdy)

no i okolica - zdjecie pt "na plazy w Chalupach"

a Ciotka Amnestria mowi do niego "gilku, chodz do wody", a on do niej "nie."  😂

przyczajka 2, czyly Ritek i pimp my horse


sobotnie glownie by Amnestria:

gil konkursowy

dekorejszyn



Ritek zawodowiec full profi

i to, po co naprawde tam pojechalismy  🏇

Dzionek plazowicz

i nasza wlasna runda honorowa  😎

czekam na relacje innych no i jesli by u kogos trafily sie zdjecia konia Pablo to prosze o kontakt na pw  :kwiatek:
Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
03 maja 2009 10:03
kujka łaaa ostatnie obłęd 😜 No ale chwalcie się, ile %?? 🙂
Dokładnie podpisuję się pod wersją wydarzeń kujki.
Ogromnym minusem było podłoże, a wiem, że organizatorzy są tego świadomi  powiedzieli, że nastpne zawody już na nowym podłożu  🙂
Atmosfera, organizacja, pogoda, otoczenie - SUPER!! No i to nasze "morze" tak bliziutko, świetna sprawa! Mój koń był zachwycony, co widać na fotkach  🙂 Wrzucę swoję fotorelację wieczorem.

Acha, no i dodam jeszcze, że jestem pod wielkim wrażeniem sędziów! Świetnie podeszli do sprawy! Mam na myśli dokłądnie panią sędzinę od ujeżdżenia, pana sędziego od skoków oraz pana budującego parkur. Odpowiadali na wszystkie pytania, jak coś nie wychodziło to zachęcali żeby się nie poddawać, dawali wskazówki... Super ludzie, wiedzieli po co tam są i z kim mają do czynienia (debiutujący jeźdzcy, debiutujące konie...). Serdecznie pozdrawiam i dziękuję za to zdrowe podejście  🙂

Ośrodek bardzo ładny, boksy full-wypas... Jak się tylko zmieni podłoże, to ja chętnie będę wpadać  🙂
zdradźcie kto sędziował? no i jak poszło voltowiczom?
Karla, kujka z Glutkiem byli 4. w uj LL (nie wiem ile %), Elape wygrała uj LL, ja i Dzionek z 1 zrzutką byliśmy 7. w skokach LL, efka z Ritkiem wygrała uj L i P  😀 Była z voltowiczów jeszcze majeczka i startowała na jakiejś szalonej liczbie koni, poszło jej świetnie we wszystkich konkursach. Jak kogoś pominęłam to proszę się dopominać  🙂
kasiasci   www.alfahorse.pl
03 maja 2009 14:49
I się skończyło  😉

Jak najszybciej postaram się zamieścić wyniki na stronie.

Na początku chciałabym bardzo wszystkim podziękować za przyjazd i udział w zawodach. Było nam naprawde bardzo miło wszystkich poznać i mam nadzieje, że jeszcze nie raz posiedzimy razem przy ognisku  😀

Jeżeli chodzi o podłoże na parkurze to pozostaje tylko PRZEPROSIĆ !!!! . Niestety zostało przygotowane przez zewnętrzną firmę bardzo krótko przed zawodami co nie pozostawiało nam już żadnej możliwości jak tylko odwoływac zawody a tego bardzo nie chcieliśmy więc jedyne co udało się wymyślić to jeszcze większe zniżenie przeszkód na skokach.

Z naszej strony mogę obiecać, że na następne zawody ( a chciałabym powtórzyć za rok ten majowy weekend  😉) podłoże będzie odpowiednio przygotowane.

Bardzo Wam dziękuje za przemiły weekend i zapraszam na codzień  😀

PS. Jestem pod wrażeniem koni i ich poziomu wyszkolenia. Pani sędzina bardzo chwaliła przejazdy ujeżdżeniowe  😀

kasiasci mozesz mi napisac kto co sedziowal? jestem bardzo ciekawa, bardzo bym chciala za rok sie do Was wybrac🙂
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
03 maja 2009 15:28
No więc może trochę ode mnie.

Końcowe zatrzymanie w ujeżdżeniu LL - udało nam się wy-Negocjować 64% i rekordowo wysoką ocenę za stęp swobodny bo aż 8 pkt. Tym samym 1 m-ce w tej klasie 😅



Skoki "mniej" udane bo oczywiście pomyliłam trasę... Ale pierwsze koty za płoty jak to się mówi. Kobyłka szła jak trzeba a że jeźdźca ma jakiego ma to już nie jej wina 😉







Dekoracja zwycięzców skoków kl. L - aktor Roch Siemianowski wygrał i wyjechał do dekoracji i na rundę na oklep w widowiskowym stroju na malowniczym koniu







No a po stresujących przejazdach czas na relaks w jeziorku - a pogoda iście letnia - na plaży sporo plażowiczów i spacerowiczów po promenadzie wzdłuż brzegu






Na koniec jeszcze była póba pokonania przeszkody krosowej  (tu pod moją odważną  koleżanką Bożenką )






przeszkoda wreście pokonana!

efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
03 maja 2009 15:33
[quote author=Karla🙂 link=topic=2376.msg244000#msg244000 date=1241359911]
kasiasci mozesz mi napisac kto co sedziowal? jestem bardzo ciekawa, bardzo bym chciala za rok sie do Was wybrac🙂
[/quote]

Aaaa widzę że już zdjęcia się pojawiły nawet 🙂 ja właśnie ulokowałam Ritka w domku 🙂 wykręciliśmy na czworoboku w L 66,66% a w P 66,52%

Karla
ujeżdżenie sędziowała Patrycja Modlińska, skoki Tomasz Pawlik, oraz Marian Nowicki - gospodarz toru  😀
A ja po prostu przeżyłam  😅Ja i Koń pierwszy raz w życiu jechałyśmy cross.I ukończyłyśmy całe i zdrowe!
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
03 maja 2009 16:12
a propos crossu 🙂

bunia fox specjalnie dla Ciebie



niestety cross przejechałaś za szybko i nie zdążyłam złapać 😉


rozprężalnia




na trasie

kujka   new better life mode: on
03 maja 2009 17:43
ElaPe, a czemu w koncu nie jechalyscie crossu?

efka, fajowe zdjecia, masz moze wiecej z crossu?
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
03 maja 2009 18:25
ElaPe, a czemu w koncu nie jechalyscie crossu?

ano "noga mnie rozbolała" jak zobaczyłam z bliska przeszkody krosowe 😉
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
03 maja 2009 19:57
ElaPe, a czemu w koncu nie jechalyscie crossu?

efka, fajowe zdjecia, masz moze wiecej z crossu?


własnie nie bo bateria w aparacie padła 🙁 aleee... czekam na zdjęcia od Michała Anety, on robił super aparatem więc mogą być fajne 🙂
A kto wygrał cross i całe WKKW??

Moja foto-relacja jest w kąciku rekreanta, nie chcę tutaj się dublować.
majeczka   Galopem przez życie!
04 maja 2009 08:23
To teraz moje foteczki z Ryni. a przed nimi ogromne podziękowania dla Kasi i Edzia za cudowne zawody, najlepszy weekend majowy jaki pamiętam- było super tzn jest bo mi się z Ryni wyjechać jeszcze nie chciało więc jestem nadal 🤣
Podziękowania także dla całej komisji sędziowskiej za rady i cierpliwość  😡
Ogromne gratulacje dla wszystkich a w szczególności dla buni_fox ona już wie za co 😎

Budurka - forumowej Buni_fox na której jechałam ujeżdżenie (LL i L)i skoki (LL)




Moje chłopaki
Nesio Champion - zwycięzca WKKW kl LL




Lion King - drugi w L ujeżdżeniu i drugi w L skokach



Bunia_fox z czarną mambą - Ikarią





Runda honorowa po crossie i specjalnie dla Buni 🤣





A tu fotki przeszkód crossowych z LL








Dlaczego zawodniczka nie ma kamizelki?
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
04 maja 2009 08:28
Lena to chyba fota z treningu bo na zawodach miała kamizelkę (foty wyżej)
majeczka, ja widze tylko 2 fotki a po treści postu stwierdzam że miało być ich chyba więcej😉
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
04 maja 2009 08:37
majeczka, gratulejszyn 🙂

kto wygrał L wkkw?
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
04 maja 2009 08:38
a ta klacz Budur to jakiej rasy jest? taka drobniunka i zgrabniutka.
Gratuluję wszystkim skaczącym odwagi , albo nie wiem czego jeżeli chodzi o zdrowie swoich podopiecznych.

Miejsce  fajne - boksy profesjonalne, ale niestety nie miałem odwagi narażać zdrowia swoich koni.....
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
04 maja 2009 08:59
rider1 niestety masz rację, podłoże na parkurze tragiczne, podobnie na rozprężalni zresztą, dlatego np. ja rozprężałam się jak najkrócej i z przewagą stępa. Na szczęście na czworoboku źle nie było, prosiłoby się jeszcze o wyrównanie podłoża, ale przynajmniej nie było grząsko i kopnie, natomiast w miarę elastycznie. Jechałeś czworoboki czy zrezygnowałeś w ogóle, bo w ferworze walki nie zauważyłam? 🙂
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
04 maja 2009 09:02
ja się rozprężałam w lasku tzn. stępy, kłusy - tak gdzieś ze 20 min. Potem  tylko parę zagalopowań na rozprężalni zrobiłam, a przed skokami też tak maks. ze 4 skoki wykonałam.
rider1 niestety masz rację, podłoże na parkurze tragiczne, podobnie na rozprężalni zresztą, dlatego np. ja rozprężałam się jak najkrócej i z przewagą stępa. Na szczęście na czworoboku źle nie było, prosiłoby się jeszcze o wyrównanie podłoża, ale przynajmniej nie było grząsko i kopnie, natomiast w miarę elastycznie. Jechałeś czworoboki czy zrezygnowałeś w ogóle, bo w ferworze walki nie zauważyłam? 🙂


Owszem czworobok jeszcze z tego wszystkiego najlepszy.

Ale parkur i kros to masakra.....
Przeszedłem dwukrotnie parkur znajdując na trasie przejazdu duuużo ciekawych rzeczy ( potłuczone butelki , druty, gruz..) za każdym razem wyrzucałem znaleziska poza obręb parkuru. To że wogóle podłoże fatalne to wiadomo. Na krosie większość przeszkód skakana z piachu w piach. Naprawdę tak się nie da....

Po miłej rozmowie z Edem wyjechaliśmy do domu bez udziału w zawodach.

Tak jak napisałem - chętnie przyjedziemy za rok , ale ...
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
04 maja 2009 09:16
Ja szczerze mówiąc na parkurze nie byłam nawet pieszo, ale to chyba było podobne podłoże co na rozprężalni. Jechałam tylko czworoboki. Z tego co wiem organizatorzy przepraszali za jakość tego podłoża i obiecali poprawę na przyszłość i powiem szczerze że żyję nadzieją że słowa dotrzymają, bo miejsce na zawody jest genialne.
majeczka   Galopem przez życie!
04 maja 2009 09:34
W&W już są  net mi w Ryni kiepsko chodzi 🙁
ElaPe Budionowskiej
rider generalnie faktem jest że podłoże na skokach było fatalne ale Pan Marian dostosował wysokość przeszkód do tegoż podłoża i żaden koń kontuzji nie odniósł
efka dziękuję
ogromne gratulacje za L i P ujeżdżenia dostaliście największe w pełni zasłużone brawa bo przejazdy były rewelacyjne tym bardziej że był to debiut konia 🙂
kujka   new better life mode: on
04 maja 2009 09:46
efka, ja bylam i cala reszta parkuru wygladala jak rozprezalnia. wiec tez rozprezalam sie bardzo krotko co u tego akurat konia bardzo wplynelo na wynik.
mam jednak nadzieje ze nastepna majowka to juz bedzie tak samo profi jak tegoroczne boksy 😉 bo super bylo, naprawde.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się