Zawody Towarzyskie:ujeżdżenie,skoki,WKKW - PROMENADA CROSS COUNTRY 1-3 maja 2009

kasiasci   www.alfahorse.pl
11 lutego 2009 18:10
Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników konkurencji WKKW, ujeżdżenia i skoków do udziału w zawodach jeździeckich, które odbędą się w stajni ALFA HORSE w Ryni nad Zalewem Zegrzyńskim w dniach 01-03 maja 2009 roku.

 Towarzyski charakter imprezy stwarza IDEALNE WARUNKI dla :
- jeźdźców którzy zaczynają starty w zawodach w konkurencji ujeżdżenia, skoków czy wkkw
- młodych i niedoświadczonych koni, dając im możliwość spokojnego zapoznania się z atmosferą zawodów
- doświadczonych koni i jeźdźców dla  których start  na nowych i nieznanym torze crosowym jest ciekawym wyzwaniem.

 Przewidujemy następujące KLASY ZAWODÓW :
Klasa LL – Amator : z przeszkodami crosowymi ok. 50-60 cm : ujeżdżenie LL kraj. skoki ok. 80 cm
Klasa L – zasady i wysokości przeszkód wg przepisów PZJ : ujeżdżenie - L kraj. skoki ok. 100 cm
Klasa P – zasady i wysokości przeszkód przepisów PZJ, ujeżdżenie 1* z wkkw lub P1**

** Jeżeli nie będzie chętnych osób do startu w WKKW w klasie P, program ujeżdżenia zostanie zmieniony na P-1. O obowiązującym programie poinformujemy na stronie do 20 kwietnia 2009.


Każdy uczestnik ma możliwość startu w jednej lub kilku wybranych przez siebie próbach WKKW w wybranych klasach (np. tylko ujeżdżenie LL lub tylko cross L lub np. ujeżdżenie i skoki P)

Po zakończeniu każdej próby w danej klasie będzie dekoracja zawodników i rozdanie nagród. Na zakończenie całych zawodów nastąpi rozdanie nagród w konkurencji WKKW ( czyli tylko dla osób które startowały we wszystkich trzech próbach w danej klasie. Te osoby również dostają nagrody przyznawane wcześniej podczas poszczególnych prób jeżeli zdobyły w nich wymagane do przyznania nagród miejsca).

 Ogólny HARMONOGRAM ZAWODÓW:
01 maja (piątek) – dzień treningowy. Ponieważ zawody mają charakter towarzyski i skierowane są również do osób początkujących każdy z zawodników będzie miał możliwość przejechania całej trasy crosu ( trasa będzie ogólnie dostępna cały dzień )  i zapoznania konia z terenem zawodów.
02 maja (sobota) – zawody WKKW : próba ujeżdżenia i próba skoków.
03 maja (niedziela) – zawody WKKW : próba terenowa.

 Podczas tych trzech dni nie zabraknie również INNYCH ATRAKCJI  m.in.:
- koncert zespołu At The Lake
- różnorodne stoiska gastronomiczne
- zabawa taneczna
- pokazy jeździeckie itp.

 KOSZTY UCZESTNICTWA :
Opłata jednorazowa za całe zawody wynosi 50 zł
Opłata obejmuje : udział w całych zawodach i wynajęcie boksu z wyżywieniem (siano lub sianokiszonka) podczas całej imprezy.
Udział każdego następnego konia - 30 zł ( opłata obejmuje j.w. )

Wkrótce na stronie www.alfahorse.pl.tl pojawią się kolejne informacje dot. zasad uczestnictwa w zawodach, formularze zgłoszeniowe itd.
Wygląda super! I jak można jechać wybraną próbę (czytaj: tylko ujeżdżenie 😉 ) to może my się z Libelką do maja ogarniemy 🙂 Nad zalew mamy całkiem blisko 🙂
Super,że można wybrać jedną próbę.Dzięki temu będę mogła zabrać też młodego🙂Jeszcze fajnie jakby pojawiła się informacja czy w pobliżu jest możliwość sensownego noclegu🙂

Edit:info dotyczące noclegu sobie przeczytałam.Widzę,że stajnia jest w takim miejscu,że nie będzie to żaden problem🙂
D&A,  z tego co wiem stajnia jest na terenie (albo garaniczy) z ośrodkiem wypoczynkowo- konferencyjnym.
Dopisałam,że już sobie przeczytałam😉Z resztą skoro stajnia jest w pobliżu Zalewu to muszą być w okolicy miejsca noclegowe.Myślałam nad zrobieniem sobie miłego weekendu majowego😉
kasiasci   www.alfahorse.pl
11 lutego 2009 18:34
Zapraszam bardzo serdecznie ... będę kibicować  😅

Noclegi oczywiście są i reszta informacji wkrótce pojawi się na stronie. Można spać w hotelach na terenie PROMENADY ( czyli tam gdzie jest stajnia), są też w Ryni ( ok.1 km) kwatery prywatne w cenie ok.30 zł za nocleg.
Ceny hoteli w PROMENADZIE będziemy jeszcze ustalać i negocjować dla naszych zawodników. Może uda się niewiele drożej niż w kwaterach.
Byłoby super jakby udało się coś ponegocjować.Planowałam jechać w maju z chłopakiem na Mazury,ale przekonam Go,że weekend na zawodach nad Zalewem to lepszy pomysł 😀
majeczka   Galopem przez życie!
11 lutego 2009 22:53
Suuuper!!!
Bardzo się ciesze melduje się z kilkoma kopytnymi na pewno! Zapewne będzie super zabawa jak rok temu albo nawet lepiej 😅
Mniej wymagajacych upchniemy w domku stajennym, tylko z wyzywieniem bedzie skromniej -  kuchnia polowa i dystrybutor z piwem.Dania tez nie wyszukane bo grochówka kiełabasa i bigos ale za to jaki zapach...stajni.
No i muzyka z płytek, nasz miły zespół muzyczny i oczywiście wielkie ognisko.
Mam nadzieje że bez konia też można przyjechać 😉
Mozna bez konia.Ale Ty dobrze jeździsz to nawet mozesz sobie wziąść któregos mojego.
ed, prosze cie nie przeceniaj moich możliwości
ja + obcy koń+ obcy mi teren+ skoki = wizyta w szpitalu  😂
Ale napewno przyjedziemy pokibicować  :pijacy:
Ha! to jak można samo ujeżdżenie bez skoków jechać to ja się stawiam też! nie dość że blisko domu to ze stajni też góra 20 min i będziemy na miejscu 🙂
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
12 lutego 2009 12:11
to ze stajni też góra 20 min

z kopyta?
niestety nie, przyczepką z kopyta nie wiem ile bym jechała ale nie sądze żebym miała więcej jak jakieś 15 - 20 km.
Ed kto bedzie sedziowal, ustawial parkur?
kurcze moze by na same skoki i kros przyjechac..mhm kawalek mamy ale moze?
A my mamy blisko , więc wpadniemy na inspekcję 🙂.

Karla, to jedziemy razem  😀
First nie wiem jak Dra  by dal sobie rade na krosie ale moj drugi pocwirz kopytny to byly wkkwista wiec on moze mnie przewiezie😀 ale jakby sie zebrac to takie towarzyskie moznaby grupa z "naszej" stajni pojechac🙂
ed - ponawiam pytanko- kto sedziuje, kto ustawia parkury?
christine   zawodnikowanie reaktywacja. on the go.
12 lutego 2009 18:48
całe zawody są towarzyskie? bo od nas jest chętna ekipa, która przy okazji 3licencje by zrobić chciała  🏇 i pytanie jest takie czy L i P są regionalne(skoro wg. PZJ przepisów całość)czy też towarzyskie?
Karla, to szukamy chetnych  😉 Ja zielona, moj zielony, to co sie martwisz o Dra  😀 Do maja mamy duzo czasu, a w lesie obok jest jakis crossik, to mozemy pocwiczyc.
Od krosu i parkuru Pan Nowicki. Jest i projektantem i bedzie gospodarzem więc podobnie jak w St Miłosnej... tylko teren bardziej leśno-wodny.
kasiasci   www.alfahorse.pl
13 lutego 2009 17:13
Całe zawody będą miały formę towarzyską. L i P będą według przepisów PZJ ( program ujeżdżenia i ywsokość przeszków na crosie i parkurze) jednak na żadną klasę nie wymagamy rejestarcji ani jeźdźca ani konia w PZJ. Jedyna rzecz która będzie potrzebna to aktualne szczepienie konia przeciwko grypie.

Już wkrótce na stronie www.alfahorse.pl.tl umieszcze resztę informacji i formularze zgłoszeniowe.
kasiasci   www.alfahorse.pl
13 lutego 2009 18:35
Jest już do pobrania na stronie ( lub pod http://www.voila.pl/426/j231r/ ) formularz zgłoszeniowy na zawody.

Jest jeszcze dużo czasu i wiem że plany każdego mogą się zmienić ale jeżeli ktoś planuje start w tych zawodach bardzo proszę o przesłanie mi formularza jak najwcześniej na adres alfahorse@poczta.onet.pl . Chodzi mi głównie o ogólny pogląd ile będzie chętnych osób i koni. Bliżej zawodów będę jeszcze potwierdzać wszystkie zgłoszenia wiec nie jest to nic zobowiązującego.

Z góry dziękuje za pomoc
Dodam, ze dla "niekrosowców" w pierwszy dzień po treningach zorganizujemy trzy wyscigi:
-wjazd po wianek do wody/ ok 60 m od brzegu /oczywiscie na czas.
-równoległy wyscig po plaży
-Wyscig grupowy skokowców i ujezdzeniowców rojem 70% po wodzie.

Nagrody tylko rzeczowe bo to podobno nie zawody.

W godzinach wieczornych przed ogniskiem i tańcami beczki i tyczki z cyklu:...nie tylko cowboy potrafi...
Nagrody tylko al.....lowe oczywiscie po konkurencji.
Zasady udziału: ...brak zasad
Doszedłem do wniosku, ze prawdziwymi zawodami... te puchary, kasa och i ach...zajma sie kobity a ja tymi konkurencjami, które zawodami nie są.
Oczywiście nikt sie nie bedzie męczył bo drugi i trzeci dzień beda bardzo wyczerpujące.
Jakiś kiefir rano zabezpieczymy.
Super! Ja też się na to piszę, pewnie jakaś ekipa ze stajni też się znajdzie  🙂 🙂 Wyślę formularz.
Ja już formularz wysłałam 🙂
kasiasci   www.alfahorse.pl
12 marca 2009 22:23
Bardzo dziękujemy za wszystkie przesłane formularze !!

Kolejne osoby chętne do wzięcia udziału w zawodach bardzo prosimy o przesyłanie zgłoszeń - pozwoli to nam naszykować odpowiednią ilość boksów.

Z góry dziękujemy
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
13 marca 2009 11:49
skoki : LL z WKKW - wysokość do 90 cm

nie przesadzacie trochę z tą wysokością? W końcu to towarzyskie są...

No właśnie, ja też bym w klasie LL chętniej zobaczyła jakieś 70-tki 😉 Szczególnie, że my się tam wybieramy po miesiący skoków, a inni pewnie dla zabawy a nie wysokości...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się